23 czerwca 2024

Zadbaj o regenerację potreningową

Po intensywnym treningu przychodzi czas na wymarzony odpoczynek. Niestety samo leżenie na kanapie nie wystarcza, aby nasz organizm powrócił do wcześniejszej formy, a przede wszystkim – rozbudował ją, budując mięśnie i wzmacniając siłę fizyczną. Warto zwrócić uwagę na dostępne suplementy regeneracyjne, aby trening był jeszcze bardziej skuteczny.
Glutamina i kreatyna
Te dwie substancje, występujące w wysokiej jakości suplementach, pozwalają na szybką regenerację potreningową. Glutamina to aminokwas, który doskonale uzupełnia zmęczone mięśnie, odbudowuje je i wzmacnia. Istotą jest regularna suplementacja glutaminą i zgromadzenie jej delikatnej nadwyżki w organizmie. Kreatyna natomiast to suplement, który można stosować zarówno przed, jak i po treningu. Zwiększa siłę mięśni i efektywność ćwiczeń, a po treningu skutecznie je regeneruje.
Witaminy i minerały
Po treningu nie możemy zapomnieć o utracie cennych mikroelementów, przede wszystkim sodu, potasu, magnezu, żelaza. Można uzupełniać je w naturalnej postaci w warzywach i owocach, a także w formie suplementów.