23 czerwca 2024

Ugaś pragnienie podczas treningu

Każdy trening to dla naszego organizmu wyzwanie. Konieczne jest zadbanie o to, aby zmęczenie nie nadeszło zbyt szybko i nie wpłynęło negatywnie na nasze starania o piękną sylwetkę.
Unikaj pragnienia
Uczucie pragnienia to już oznaka, że organizm nie jest odpowiednio nawodniony. Suchość w ustach i podniebieniu to coś, czego powinniśmy unikać. Odwodnienie nie jest korzystnym stanem i trudno zlikwidować je poprzez jednorazowe wypicie kilku szklanek wody. Najprościej jest po prostu nie doprowadzać do takiego stanu. Podczas treningu zawsze powinniśmy mieć butelkę wody lub napoju izotonicznego, dzięki czemu systematycznie będziemy nawadniać organizm.
Tracimy minerały
Trening to konieczność intensywnego wysiłku. Podczas ćwiczeń organizm reguluje temperaturę wydzielając pot. W ten sposób usuwa też szkodliwe produkty przemiany materii. Aby metabolizm odbywał się bez przeszkód, a usunięte minerały były szybko uzupełniane, warto sięgać po napój izotoniczny. W ten sposób zachowujemy równowagę elektrolitów i odsuwamy w czasie zmęczenie.