15 kwietnia 2024

Trening wymaga nawadniania

Jeśli podejmujemy intensywny wysiłek na siłowni, nasz organizm będzie wymagał dostarczenia sobie składników wspomagających wytrzymałość oraz gwarantujących nawodnienie. Dzięki temu zapobiegniemy odwodnieniu i uchronimy się przed przedwczesnym zmęczeniem.
Woda i izotoniki
Idealnym rozwiązaniem jest napój izotoniczny, dzięki któremu organizm otrzymuje wodę oraz minerały. Te ostatnie tracimy wraz z potem, dlatego uzupełnianie ich niedoboru jest bardzo istotne w czasie wysiłku. Minerały regulują procesy metaboliczne. Ich właściwe ilości są konieczne, aby prawidłowo spalać tłuszcz i przeprowadzać procesy energetyczne. Brak minerałów to mała wydajność organizmu i szybkie zmęczenie. Napoje izotoniczne wyrównują poziom elektrolitów i chronią przed szybkim zmęczeniem. Dobrym sposobem na nawodnienie jest też woda niegazowana. Zawsze warto mieć ją w swojej sportowej torbie.
Dla kogo energetyk?
Napoje energetyczne, których nie brakuje w sklepach, to nie sposób na ugaszenie pragnienia czy dodanie sobie energii podczas treningu. Kofeina, która jest ich głównym składnikiem, pobudza jedynie koncentrację, ale nie reguluje poziomu minerałów w organizmie.