15 kwietnia 2024

Warto tutaj bazować na pomocy trenera personalnego. Jest to osoba zatrudniona w niemal każdej siłowni. Pomoże ustalić właściwy plan treningowy, dobierając go do naszych możliwości i oczekiwań.
Hamowanie rozpadu mięśni
Rozpad mięśni towarzyszy nam podczas wysiłku fizycznego, kiedy organizm wyczerpał posiadane zasoby energetyczne i musi posiłkować się aminokwasami budującymi tkankę mięśniową. Jak temu zapobiegać?
Aminokwasy BCAA
Aminokwasy rozgałęzione BCAA to znakomita propozycja dla każdego, kto chce podziwiać efekty ciężkich treningów zamiast odnotowywać spadki. Leucyna, walina i izoleucyna przyczyniają się do hamowania katabolizmu, jeśli dostarczymy ich organizmowi w odpowiedniej ilości. Wtedy nie będzie on korzystał z białek budujących mięśnie, gdy wykorzysta swoje zasoby energetyczne. Jeśli zależy nam na trwałych wynikach ćwiczeń, warto zastosować suplementację BCAA.
HMB na katabolizm
Innym suplementem, który pozwala na hamowanie katabolizmu, jest HMB. Również jest to substancja, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Ochrania tkankę mięśniową powodując jednocześnie, że energia pobierana jest z procesu spalania tłuszczu. Dzięki hamowaniu katabolizmu HMB pozwala stymulować procesy anaboliczne w organizmie.