7 grudnia 2022

Serwatka pomocna w treningach

Większość kulturystów i sportowców szuka produktu, który pomoże osiągnąć upragniony efekt w jak najszybszym czasie. Równie ważne jest zapewnienie mięśniom wsparcia, które zapewni ochronę przed katabolizmem mięśni i wspomoże nocną regenerację. Doskonałą alternatywę wśród odżywek i suplementów stanowią białka serwatkowe.
Białka serwatkowe powstają z serwatki, czyli produktu ubocznego wynikłego przy produkcji sera. Swoją popularność w środowisku kulturystów zawdzięczają niezwykłym właściwościom, które wspierają budowę beztłuszczowej masy mięśniowej. Jako bogate źródło aminokwasów egzogennych – których organizm sam nie może syntezować – przyspieszają metabolizm i poprawiają wydolność mięśni. Działają również anty-katabolicznie i zapewniają wsparcie dla układu odpornościowego.
Białka serwatkowe łatwo włączyć do codziennej diety. Dostępne w trzech postaciach: koncentratu, izolatu lub hydrolizatu stanowią doskonałe źródło białka. Osoby, które chcą rozbudować muskulaturę, muszą dbać o właściwą podaż składników budulcowych.