15 kwietnia 2024

Chcąc zadbać o imponująca sylwetkę oraz zdrowie, należy przeprowadzać trening po odpowiednim przygotowaniu. Pomagają w tym preparaty pobudzające anabolizm, ale warto podjąć też inne działania.
Stawy i mięśnie
Ochrona stawów jest bardzo ważna dla każdego sportowca, który nie chce nabawić się poważnej kontuzji i planuje uprawianie sportu przez dłuższy czas. W suplementach, jakie stosujemy, powinna znaleźć się cenna glukozamina, która wpływa na wytrzymałość stawów oraz zapewnia ich elastyczność. Są odpowiednio chronione przed częstymi urazami. Ponadto można stosować preparaty, które wzmagają procesy anaboliczne i przygotowują mięśnie do zwiększania objętości wskutek odpowiednio dobranych ćwiczeń.
Rozgrzej się
Jeśli po pojawieniu się na siłowni niemal od razu podchodzimy do sztangi, jest to błąd. Bez prawidłowej rozgrzewki trudno zapewnić sobie bezpieczny trening. Ważna rolę odgrywają tutaj ćwiczenia rozciągające, które można połączyć z treningiem cardio. Dzięki temu organizm dostosowuje się do tempa i jest w stanie uniknąć przetrenowania, uszkodzenia stawu lub naderwania mięśnia.