7 grudnia 2022

Napojem regeneracyjnym jest zdecydowanie izotonik, który uzupełnia niedobory mineralne. Pijąc go po ćwiczeniach odzyskamy energię i równowagę.
Szybka dawka energii
Batony energetyczne – czym różnią się od tych dostępnych w każdym sklepie spożywczym? Też mają zboża i są pokryte czekoladą. Warto jednak zagłębić się w etykietę, aby poznać dyskretną różnicę. Chodzi przede wszystkim o składniki.
IG – wysokie czy niskie?
Tajemnicze IG to nic innego jak Indeks Glikemiczny, a więc przyswajalność cukrów zawartych w danym produkcie. O ile dietetycy biją na alarm, aby wyszukiwać jedzenie o niskim IG, o tyle w przypadku spadku sił podczas treningu, IG jest zbawieniem i pozwala na dalszą, intensywną pracę. Batony łączą w sobie różne rodzaje IG, aby dostarczyć energii zarówno na „teraz”, jak i na dłuższy czas. Głównym nośnikiem glukozy są węglowodany.
Jeden, dwa, czy kilka?
W niepozornym, małym batoniku może mieścić się nawet 300 kalorii, a więc całkiem spory posiłek. Dodatkowo, oprócz wspomnianych węglowodanach, zawiera także tłuszcze, białko i zbożowe dodatki. Różnorodność smakowa pozwala wybrać ulubioną słodycz, które wspomoże nas w ciężkich chwilach na siłowni.